liscie

Aktualnie wykonywane terapie manualne

Masaż Jivaka

Jivaka żył około 2560 lat temu w królestwie Magadha w Indiach. Jego ojcem był król Bimbisara a matką słynna artystka Ambapali. Gdy Jivaka miał 16 lat po raz pierwszy spotkał historycznego Buddę Siakiamuniego i został jego uczniem.

Zgodnie z radą duchowego nauczyciela, już w wieku lat 17 Jivaka udał się w podróż do Taxila. Spotkał tam słynnego lekarza i mędrca Aitreyę i został jego głównym uczniem. W czasie siedmiu lat intensywnej nauki Jivaka otrzymał przekaz całej wiedzy dotyczącej leczenia jaką dysponował jego nauczyciel. Krótko po tym udał się na zamknięte odosobnienie. W czasie odosobnienia, zdobyta wiedza stała się doświadczeniem a przeszkody w umyśle rozpuściły się. Wyzwolony z wszelkich zasłon i koncepcji powrócił do Magadha gdzie pomagać swojemu rdzennemu nauczycielowi, Buddzie Siakiamuniemu co jest udokumentowane w buddyjskich sutrach.

TRE

„Trauma Release Exercises” – TRE – to ćwiczenia fizyczne, które uwalniają głęboki stres, napięcie oraz nagromadzone emocje.

Ćwiczenia te wywołują psychogenne drżenia ciała, o silnie terapeutycznych właściwościach. Są one tak zaprojektowane, aby ciało mogło uruchomić biologicznie zakodowany w nim naturalny proces leczenia. Jest to metoda redukcji stresu, uwalniania napięć oraz uzdrawiania, która ma swe korzenie w Analizie Bioenergetycznej dr Alexandra Lowena. Opracowana została na podstawie wieloletniego doświadczenia pracy z traumą przez psychoterapeutę bioenergetycznego Davida Bercelego, w taki sposób aby rozluźnić głębokie napięcia mięśniowe powstałe w ciele podczas urazów psychicznych.

Mogą być stosowane przez osoby doświadczające bolesnych i szkodliwych dla zdrowia skutków stresu dnia codziennego, jak i ciężkich traumatycznych urazów. Ćwiczenia TRE są sposobem na samopomoc w przypadku tych, którzy nie mają dostępu do terapii lub innych form pomocy. Ponadto dla wielu osób nie potrzebujących terapii jest to użyteczny sposób na samodzielną regulację poziomu stresu związanego z codziennymi doświadczeniami.

Więcej na temat TRE…

Cranio-sacral

Terapia czaszkowo-krzyżowa wywodzi się z osteopatii kranialnej. Metoda ta jest znana w Stanach Zjednoczonych od ponad stu lat. Ja pracuję z nią od ponad 10 lat.

Dzięki tej terapii można przywrócić naturalne zdolności samoregulacji organizmu. Za jej pomocą można też wyleczyć człowieka z zaburzeń i chorób fizycznych i psychicznych. Polega ona na delikatnym poruszaniu tkanki miękkiej w odpowiednich miejscach i delikatnym ustawianiu kości czaszki. W ten sposób zostają uruchomione mechanizmy samoregulacji i samoleczenia organizmu. Ponieważ terapia czaszkowo-krzyżowa jest zbiorem technik osteopatycznych, dotyczy pracy z tkanką łączną, która otacza każdą komórkę, narząd i mięsień.

Więcej na temat Cranio-Sacral…

Masz pytania, potrzebujesz pomocy?

Beata Serafin | telefon: +48 535-090-353