si1a

Opinie na temat terapii

Opinia Pani Ani

Po raz pierwszy terapię manualną pani Beata robiła mi ok 4 lata temu, gdy po drugiej ciąż i ciężkim porodzie (duże dziecko, ułożenie twarzyczkowe) bolał mnie kręgosłup. Ból kręgosłupa w odcinku dolnym, lędźwiowym nasilił się i był nie do wytrzymania, gdy po urlopie wychowawczym podjęłam się pracy sprzątania dużych, prywatnych domów. Wtedy, po jednym zabiegu trwającym ok. pół godz. Pani Beata przywróciła mnie do normalnego funkcjonowania. Pragnę zaznaczyć, że ból ustąpił po 2 dniach.

Obecnie korzystam z tej terapii 2 razy w roku, po świętach. Ostatnio terapię miałam w grudniu 2015, kiedy po posprzątaniu 17 domów, dostałam takiego bólu w kręgosłupie, że przez 2 dni nie byłam w stanie podnieść się z łóżka i cieszyć się świętami. Kręgosłup (odcinek lędźwiowy, miednica) bolał gdy stałam, leżałam, siedziałam, spałam i myślałam, że teraz to sobie narobiłam i tak łatwo nie będzie.

Ból promieniował aż do nóg. Zaraz po świętach zgłosiłam się do pani Beaty i gdy leżałam na stole do masażu, to myślałam, że tej terapii nie zrobimy, bo tak bardzo boli, że nie uleżę. Po 5 min. bardzo delikatnych ćwiczeń, ból ustępował, całkowicie minął po ok. pół godz., gdy terapia jeszcze nie była ukończona. Byłam zdumiona. Umówiłam się jeszcze na krótką terapię następnego dnia.

Od tamtej pory, jest wspaniale, nie pozostało nic z tamtego bólu. Nawet spanie na niewygodnym łóżku nie sprawia mi problemu.
Dla mnie ta terapia jest super, bo działa od razu. Ćwiczenia w tej terapii są bardzo lekkie, delikatne, niepozorne, a działają cuda.

Życzę wszystkim, aby byli tak bardzo zadowoleni jak ja, i aby opisywali to wszystko na tej stronie.

Rekomendacja Pani Natalii

Cranio było dla mnie zaskakującym doświadczeniem – bardzo delikatny masaż a właściwie leciutkie uciskanie i rozciąganie, które pomimo ledwie dostrzegalnych doznań pomogło mi się głęboko zrelaksować i złagodziło bóle w miednicy i plecach.

Byłam pod wrażeniem a efekty były długotrwałe – większy spokój, rozluźnienie i ulga.

Natalia (41 lat), Lublin

Opinia Pana Piotra


Twarz jest lustrem naszej duszy, w którym przeglądają się spotykani przez nas ludzie. Dobrze wiedzieć, co w tym lustrze można zobaczyć i jak bardzo połączone jest ono z zakończeniami nerwowymi i mięśniami sięgającymi krańców ciała. Cranio jest dla mnie doświadczeniem pobudzenia krańców ciała prowadzący do głębi duszy. Pierwsze refleksy przebijają skorupę lustra, która została skonstruowana przez świat mojego dzieciństwa i wszystkich ważnych wydarzeń z życia. Na tym etapie czuję relaks i uśmierzenie lęku przed czymś niewiadomym. Pokazują się źródła trudnych emocji, ale czuję, że nie muszę ich już się obawiać ponieważ patrzę na nie oczami dorosłego człowieka. Dalsze refleksy prowadzą do głębi duszy. Delikatne poruszenia na krańcach ciała sięgają twarzy i uświadamiają mi, jak bardzo jest ona plastyczna, i że nie jest sztywną maską wykutą przez życie świat i innych ludzi. Moja twarz może się zmienić i czuję, jakie to przyjemne. Idąc w głąb doświadczam podróży w czasie, budzą się wspomnienia mojego dzieciństwa widzę jak w filmie ważne wydarzenia i tym razem nie ma w nich nic niepokojącego lub raniącego. Schodzę do głębin swojej duszy i czuję, że to zejście staje się dla mnie katharsis – oczyszczeniem pamięci przeszłości. Ciało jest śmietnikiem, do którego każdy po drodze mógł coś wrzucić. Cranio pomaga mi na nowo doświadczyć swojej niewinności.

Piotr 48 lat Nałęczów


Opinia Pani Ani


Zgłosiłam się do pani Beaty rok po uderzeniu głową w czasie wypadku samochodowego. Miałam wtedy wielokrotne zawroty głowy w ciągu dnia i w nocy, w nocy tak silne, że budziły mnie ze snu. Zawroty głowy nie przechodziły po lekach od neurologa, leki nawet ich nie zmniejszały.

Wystarczył tylko jeden zabieg cranio – sacral i męczące zawroty głowy natychmiast cofnęły się i nigdy więcej nie powróciły. Przeszły mi również bóle głowy i dokuczliwe uczucie ucisku na tyle głowy. Mimo że pomógł już pierwszy zabieg, wzięłam następne. Po kilku zabiegach cranio – sacral czułam się doskonale, miałam dużo energii, czułam się ogólnie wzmocniona, zdrowa i znowu mogłam z zapałem prowadzić swój biznes.

Anna z Lublina 53 lat

Opinia Pani Agaty


Bardzo polecam! Dzięki Beata Serafin moje totalnie antysportowe, od 20 lat przytwierdzone do biurowego krzesła i monitorów ciało, jeszcze się tak całkiem nie zbuntowało. Zajęcia bez szpanowania najnowszymi markowymi ciuchami czy samozachwyconej sobą, przeglądającej się w lustrach fit-lanserki, przy której czujesz się jak ostatnia oferma. Za to ze świetnym specjalista, ciepłym człowiekiem, który zamiast włączyć ogłuszająca muzykę, sprawdzi czy na pewno robisz ćwiczenia prawidłowo, skoryguje, pomoże dostosować do twoich problemów.

Agata 42 lata Lublin

Opinia Pani Ewy


Próbowałam różnych sposobów problemy z kręgosłupem i stresem.
Ćwiczenia jakie tu znalazłam są dla mnie, nie są zbyt forsowne, rozciągają wszystkie mięśnie. Od czasu kiedy regularnie ćwiczę jest dobrze, nie biorę tabletek , czuję się zrelaksowana. Te zajęcia są dla mnie!
Wielkie dzięki za zorganizowanie zdalnych zajęć dla całej grupy. Zdecydowanie polecam! Pozdrawiam panią Beatę i całą grupę.

Ewa z Lublina

Opinia Pani Janiny


Pani Beata jest profesjonalistką, do tego miłą i ciepłą osobą. Dla mnie terapia Cranio-Sacral okazała się niebywałym zaskoczeniem, ponieważ znałam do tej pory jedynie masaż klasyczny. Działa rozluźniająco a jednocześnie bardzo intensywnie, co bardzo zaskakuje, bo terapia jest wyjątkowo delikatna. Polecam.

Janina z Warszawy

Komentarze 6

 1. Edyta
  7 stycznia 2020

  Beatka jest przemiłą i bardzo ciepłą kobietą ♥️ do tego specjalista w tej dziedzinie angażujący się w to co robi całym sercem.Z terapii Cranio skorzystałam pierwszy raz około 6 lat temu ..
  Miałam różne dolegliwości niewiadomego pochodzenia,przeszłam szereg badań w ciągu pięciu lat wykluczających różne ciężkie choroby ,okazało się że to celiakia 38 lat nie leczona poczyniła takie zmiany w moim organizmie między innymi zmiany w mózgu odpowiadające SM,co sprawiło że miałam zaburzenia równowagi ,koncentracji i naruszenie całego układu nerwowego,zmiany zwyrodnieniowe w całym kręgosłupie i wszystkich stawach co powodowało niedowlady rąk,bóle kręgosłupa i wszystkich kości to tak po krotce ☺️Nic nie pomagało,kazano mi tylko stosować dietę bezglutenową do końca życia,ale to co się stało już się nie naprawi..więc co szukałam pomocy i mąż odnalazł dla mnie Beatkę♥️wzięłam około 10 zabiegów Cranio i po prostu nowe życie…
  Mogłam normalnie pracować i funkcjonować .Od tamtej pory kilkakrotnie byłam na Cranio wspomagająco,jeśli byłoby to bliżej uwierzcie korzystalabym częściej ,i nie tylko Cranio, Tre jest boskie,pilates również .Teraz moje samopoczucie jest w miarę stabilne , jestem na diecie i raz woku robię badania kontrolne.Moj mąż i moja córka też uwielbiają Cranio .Skoro można sobie pomóc to warto 😘

 2. Katarzyna Dublin/Kielce
  20 sierpnia 2020

  Witam.

  Polecam Beatę do ćwiczeń indywidualnych.
  Polecam jako osobę do prowadzenia ćwiczeń online.
  Zajęcia są pełne entuzjazmu ze strony prowadzącej i z informacją o poszczególnych ćwiczeniach ( informacja co bierze udział w poszczególnych etapie, jaki mięsień)
  Od 3 miesięcy uczęszczam na prowadzone online zajęcia: Zdrowy kręgosłup – ćwiczenia( grupowe i indywidualne)Pilates i TRE.

  Indywidualne podejście Beaty, owocuje bardzo w bardzo dobrze dobranych ćwiczeniach na moją korzyść i odczuwam zrelaksowane ciało od razu.
  Pasja i uważność w podejściu do klienta zasługuje na uznanie.
  Bardzo polecam !

 3. Karolina Kraków
  13 lipca 2021

  Terapia czaszkowo-krzyżowa stanowi wspaniały sposób na pozbycie się stresu, jest idealnym odpoczynkiem dla ciała i umysłu. Zdecydowanie poprawia nastrój, a długotrwałe uczęszczanie na terapię powoduje ustabilizowanie się czynności organizmu.
  Już po pierwszej wizycie u Pani Beaty odczułam wyraźną poprawę, a godzinna terapia wprawiła mnie w pozytywny nastrój, dodała optymizmu i energii do działania. Terapia ta jest oddziaływaniem niezwykle głębokim, na pozór delikatne dotykanie naszego ciała – powoduje z czasem duże zmiany, które w sposób faktyczny możemy odczuć w naszym codziennym funkcjonowaniu.
  Terapię zaczęłam z uwagi na dolegliwości bólowe. Już po kilku seansach terapii u Pani Beaty bóle ustąpiły, a całe ciało było cudownie rozluźnione. Uczęszczałam na wiele masaży, jednak tej terapii w żaden sposób nie da się z niczym innym porównać, ponieważ jej efekt jest odczuwalny od razu, a poprawa widoczna w krótkim czasie.
  Polecam każdemu spróbowanie tego rodzaju pracy z ciałem, daje to ogromną satysfakcję z pozytywnych efektów w krótkim czasie, poprawia standard życia i niweluje różnego rodzaju dolegliwości. Jedną wizytę u Pani Beaty można porównać do zasłużonego wakacyjnego wypoczynku – zarówno ciało, jak i umysł dostają porcję pozytywnej energii wraz z ogromną dozą wyciszenia i powrotu do wewnętrznej równowagi.
  Zdecydowanie polecam!

  Karolina 30 lat

 4. Monika
  27 czerwca 2022

  Beatkę poznałam pierwszy raz w listopadzie 2021 roku, na szkoleniu z Terapii czaszkowo-krzyżowej, które poprowadziła w Warszawie. Pojechałam tam z myślą nauczenia się tej metody, by pomagać moim córkom (z racji wcześniactwa). Nie sądziłam, że to przerodzi się w mój nowy zawód i przyniesie miłość, która od dawna we mnie drzemała, czyli terapia manualna. Jestem przekonana, że spotkanie Beatki jako pierwszej na mojej ścieżce zawodowej, było bardzo znaczące. Beatka na szkoleniu bardzo mnie wzmocniła, dodała mi wiary w siebie, oprócz czysto technicznych rzeczy wynikających ze szkolenia. Dzięki jej technikom mogłam od razu dać wsparcie swoim dzieciom, a pierwsze efekty były już zauważalne po miesiącu stosowania na nich Terapii czaszkowo-krzyżowej. W naszym życiu zmieniło się dużo rzeczy na plus. Jestem Beatce dozgonnie wdzięczna, to ona będzie zawsze moją pierwszą nauczycielką. To bardzo spokojna, przesympatyczna osoba, która w dodatku ma ogromną wiedzę, w czym jest absolutnie skromna ❤. Dziękuję Beatko, że jesteś i dajesz nam tyle dobra. Pozdrawiam Monika Szpendowska z Olsztyna

 5. Robert z Lublina
  3 marca 2023

  Postanowiłem podzielić się spostrzeżeniami, które mam po przebytym kursie.
  Ten tekst adresuję osobom, które zamierzają w przyszłości wziąć udział w szkoleniu i wahają się, w szczególności do osób zdecydowanych dlatego, że jest to w moim odczuciu najlepsze szkolenie, na jakim byłem. Ćwiczenia praktyczne zaspakajają w zupełności najbardziej wymagających uczestników. Zajęcia są rzeczowe i dokładnie omówione. Pani Beata teorię porusza nawet w trakcie wykonywania poszczególnych technik. Podsumowując, na własnej skórze odczułem korzyści z przyjęcia technik masażu, efekt przyszedł po dwóch dniach od zakończenia kursu, kręgosłup nie dokucza i bardzo duży komfort psychiczny. Krótko mówiąc akumulatory naładowane

 6. Agnieszka
  5 maja 2023

  Warsztaty w Warszawie-kwiecień 2023 r.
  Coś wspanialszego! Rewelacja!

  Pani Beatko,
  Pięknie dziękuję za zorganizowanie zajęć oraz dzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami; za Pani życzliwość, ciepło i naturalność. Dzięki takim cechom prowadzącego nauka sprawia wielką radość i przyjemność.
  Bardzo polecam wszystkim, którzy nie mają pewności czy wziąć udział w tego rodzaju zajęciach.
  Możemy pomagać innym mając warsztat (nasze dłonie) stale ze sobą.

  Pozdrawiam wszystkie wspaniałe Koleżanki, które uczestniczyły w warsztatach: „Terapia Czaszkowo – Krzyżowa”.

  Agnieszka

Napisz komentarz