beata

Beata Serafin

Jestem magistrem fizjoterapii, ukończyłam studia magisterskie o kierunku fizjoterapia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Dzięki terapii manualnej pomagam moim pacjentom (zarówno dzieciom jak i dorosłym) w odzyskaniu zdrowia. 

W roku 2005 ukończyłam kurs I i II stopnia terapii czaszkowo-krzyżowej /TCK/ (sacral-cranio) u Bożeny Przyjemskiej. Po skończonych kursach zaczęłam tę terapię wykonywać najpierw na rodzinie i znajomych. Swoje doświadczenie z TCK zdobywałam w Centrum Autyzmu i Centrum Integracji Sensorycznej  w Lublinie, a także na turnusach rehabilitacyjnych.

Głównie trafiały do mnie dzieci z autyzmem, zespołem Aspergera i z porażeniem mózgowym. Pracowałam także jako wolontariuszka z nową metodą „3i”, którą stosuje się tylko w autyzmie.

Ponadto wykonuję bardzo stary masaż pochodzący z Indii „Jivaka” – wspierający równowagę ciała i umysłu. Prowadzę także ćwiczenia z osobami dorosłymi „Zdrowy Kręgosłup” oraz ćwiczenia TRE – na uwolnienie głębokiego stresu.

Główni nauczyciele

Vickie Malo: od ponad 30 lat praktykuje bioenergetykę oraz medycynę chińską , w tym akupunkturę, akupresurę, ziołolecznictwo, dietetykę i masaż. Obecnie jest dyrektorem meksykańskiego instytutu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.
Doświadczenie Vickie Malo obejmuje:
– 30 lat praktyki klinicznej w Mexico City i Cuervnavaca
– 13 lat praktyki klinicznej w Nowym Jorku
– Dodatkowo praktyka w Ameryce Środkowej, Madrycie, Granadzie, Berlinie i Warszawie
Vickie jest również ekspertem w kwestii przemocy domowej, w Ameryce Środkowej współtworzyła grupę 18 terapeutów wspierających ofiary wojny w 5 krajach. Współpracowała również w pilotażowym programie przeciwko przemocy domowej wprowadzanym w Nowym Jorku.

Gunther Kruger zaczął pracę z ciałem i umysłem w roku 1993 u nauczyciela Sonsanim Ko Myong w Chinach, który jest mistrzem medytacji i sztuk walki. Gunther pracował ponad  11 lat z przekazem masażu Jivaki Kumara Bhaccha, który był osobistym lekarzem historycznego Buddy Siakjamuniego. Gunther włożył cały swój wysiłek w rozwój i rozprzestrzenianie Jivaki. Naucza tego masażu w Niemczech, Polsce, Szwecji i Anglii.

Bożena Przyjemska – osteopatka i naturoterapeutka z wykształcenia jest biologiem. Terapią czaszkowo-krzyżową zajmuje się od ponad 25 lat, której uczyła się u doktora osteopatii Johna Upledgera na Florydzie. Założycielka Akademii Zdrowia w Toronto. Od 12 lat prowadzi w Polsce szkolenia terapii czaszkowo-krzyżowej.

Więcej informacji na stronie: cranio-sacral.pl.

 

Pani Beata jest profesjonalistką, do tego miłą i ciepłą osobą. Dla mnie Cranio-Sacral okazał się niebywałym zaskoczeniem, ponieważ znałam do tej pory jedynie masaż klasyczny. Działa rozluźniająco a jednocześnie bardzo intensywnie, co bardzo zaskakuje, bo jest wyjątkowo delikatny. Polecam.

Pani Janina z Warszawy

Skontaktuj się

Jeśli interesują Cię szczegóły terapii, chcesz dowiedzieć się więcej lub umówić na wizytę

ZADZWOŃ: +48 535 090 353,

NAPISZ: beata@terapiacranio.pl;

lub skorzystaj z poniższego formularza.